• +48 500 369 356
  • ul. Św.Franciszka z Asyżu 27 , 90-479 Łódź
  • biuro@plaskidach.pl

Membrany TPO i FPO

Zarówno TPO jak i FPO są membranami hydroizolacyjnymi wykonanymi na bazie polimerów. Podczas realizacji powierzonych nam projektów używamy przede wszystkim membran FPO, ze względu na innowacyjność tego rozwiązania. Stawiamy na najlepsze rozwiązania i wybieramy komponenty tylko najlepszych producentów. Właśnie z tego powodu używamy membran FPO renomowanej firmy SIKA.

Czym charakteryzują się membrany TPO/FPO? Najważniejszą zaletą tych elastomerów jest niezwykła trwałość i długa żywotność. Nasze doświadczenie w tej branży dowodzi, że membrany TPO i FPO nie ulegają zniszczeniu i zniekształceniom mimo upływu lat. Jest to znacznie trwalsze rozwiązanie niż stosowane przez wiele firm pokrycia dachowe PVC. Jedną z istotniejszych cech membran jest ich jednorodność pod względem chemicznym i fizycznym.

Używamy membran FPO, które zbrojone są poliestrem. Ich bazę stanowią wysokiej klasy elastyczne poliofeliny, którym pokrycie hydroizolacyjne zawdzięcza swoje właściwości. Solidne materiały z jakich wykonywana jest membrana SIKO zapewnia niezwykłą trwałość. Aby zagwarantować wieloletnie użytkowanie pokrycia dachowego, warstwy membrany wzbogacono o środek opóźniający palenie, włókninę szklaną oraz stabilizator promieniowania UV.

Zalety membrany TPO i FPO

Membranę hydroizolacyjną TPO, FPO można stosować praktycznie w każdej strefie klimatycznej. Odznaczają się dużą trwałością i odpornością na czynniki atmosferyczne, promieniowanie UV, niskie i bardzo wysokie temperatury. Nie straszny jest im też silny wiatr, czy szkodliwe działanie mikroorganizmów. FPO jest odporne nie tylko na działanie sił natury, ale i na uszkodzenia mechaniczne.

Dodatkowa wkładka z włókniny szklanej sprawia, że membrana nie odkształca się, nie zmienia swoich wymiarów. Poliestrowe zbrojenie wzmacnia konstrukcję, czyniąc go odporniejszym na uszkodzenia mechaniczne, uderzenia i przebicia.

Każdy etap produkcji i łączenia kolejnych warstw membrany został dokładnie przemyślany i jest pieczołowicie nadzorowany. Przebieg produkcji membran FPO, TPO eliminuje ryzyko wystąpienia naprężeń, które mogłyby negatywnie wpłynąć ja jakość i trwałość materiału. Dzięki temu stworzono trwałe pokrycie dachowe, które się nie rozwarstwia i nie absorbuje wody.

Pokrycia dachowe FPO, TPO są kompatybilne ze starymi powłokami bitumicznymi.

A co z ekologicznością tego rozwiązania? Właściwości membrany TPO i FPO sprawiają, że ani podczas montażu, ani podczas eksploatacji, do środowiska nie dostaną się żadne szkodliwe substancje. Po zakończeniu użytkowania FPO i TPO może być poddane recyklingowi.

Montaż FPO jest prosty i szybki. Dachowa membrana układana jest swobodnie, a następnie mechanicznie mocowana do konstrukcji dachu.

Realizujemy projekty z użyciem membran TPO i FPO na terenie Łodzi i okolic. Oferujemy wsparcie na każdym etapie projektu. Masz jakieś pytania, wątpliwości? Skontaktuj się z nami! Napisz lub zadzwoń, a chętnie podpowiemy, doradzimy, udzielimy niezbędnych informacji. Zapraszamy także do naszej siedziby w Łodzi na ulicy Koralowej 8.